Речі, які варто зробити, відвідавши Київ:
1. Андріївський узвіз (Адреса: Київ, вулиця Андріївський узвіз.)
Андріївським узвозом називають мальовничу вулицю Києва, яка була найстарішим шляхом, що з'єднує важливі торговельні території. Свою назву це цікаве місце Києва отримало від Андріївської церкви (зведеної у середині 18 століття), котра розташована вгорі узвозу. На звозі, безсумнівно, є на що поглянути. Саме тут ви зможете зануритися в атмосферу старовини, затишку та долучитися до незвичайної історію, яка панує тут на кожному кроці. Вашій увазі постануть чудові архітектурні шедеври, легендарні провулки та площі, а також такі культурні заклади, як Музей Булгакова та Музей однієї вулиці.
2. Майдан Незалежності (Адреса: місто Київ, Майдан Незалежності)
Майдан Незалежності або в простолюдді Майдан наразі є легендарним місцем в Києві. Не дивлячись на останні події в нашій країні, які завдали значної шкоди архітектурному ансамблю цієї пам'ятки, її все ж варто відвідати. Площа знаходиться між найпопулярнішою вулицею столиці Хрещатиком, вулицями Софіївскою, Інститутською, Б.Грінченка та інших. Не втрачайте можливості відчути дух недавніх і історично значущих подій для України!
3. Золоті ворота (Адреса: Київ, вулиця Володимирська, 40а.)
Погладити кота, що розташувався у скверику за Золотими воротами. Цей воркотун на ім’я Пантелеймон, який, за чутками, попередив господарів про пожежу ціною свого життя, вже давно став невід'ємною частиною київського фольклору.
З часів правління Ярослава Мудрого прекрасно зберігся архітектурний та історичний пам'ятник — Золоті Ворота. Він може розповісти найцікавіші факти про оборонну архітектуру того часу. Тоді спорудження представляло собою грандіозну фортецю, що має широкий проїзд. Оцінити всю велич вежі, можна тільки при її відвідуванні. В даний час в будівлі Золотих воріт працює цікава музейна експозиція.
4. Вулична їжа
Звичайно, кожен повинен хоч раз в житті спробувати Київську перепічку і шаурму на Бессарабці. Для різноманітності можете також відвідати пиріжкову Тітки Клари, гарячий глінтвейн на "Золотих воротах" і "П'яну Вишню" – цитадель легендарних львівських наливок.
5. Арка Дружби народів (Адреса: Київ, Європейська площа, на території Хрещатого парку.)
Арка Дружби народів — дивовижне архітектурне творіння, яке прикрашає Хрещатий парк з 1982 року. Монумент споруджено на честь возз'єднання Росії та України. Містить він три мальовничих елемента: величезну арку, що має форму веселки, скульптурні композиції з бронзи, що зображують трудящих і гранітні скульптури фрагмента зі сцен легендарної Переяславської ради.
6. Побувати на Хрещатику – центральній вулиці столиці. Побачитися з Українським домом, Майданом, Філармонією і Консерваторією. Не забути приділити увагу Пасажу, спробувати не заблукати серед незліченних бутиків Глобуса і Метрограду. Загалом, сповна відчути пульс торгового Києва.
7.Піднятися на оглядові майданчики монумента Батьківщини-матері. Їх тут дві штуки, на висоті 37 метрів і 91 метр. Одне з найбільш зручних місць для споглядання Міста.
8. Миколаївський костел (Адреса: Київ, вулиця Велика Васильківська, 77. )
Величний і таємничий в своїй архітектурі Миколаївський костел не може не викликати щирого захоплення. Можна годинами милуватися на його вигадливі візерунки, проникаючи вглиб століть. Він являє собою римсько-католицький храм, присвячений Святому Миколаю. З 1980 року в його будинку розміщується Будинок камерної та органної музики. Одне з тих місць, які варто відвідати в Києві.
9. Маріїнський палац (Як дістатися: проїхатися на метро до станції "Арсенальна", де на однойменній площі повернути на вулицю Грушевського.)
Один з найкрасивіших архітектурних шедеврів столиці, Маріїнський палац, розташований на правобережжі річки Дніпро. У його розкішних приміщеннях розміщується резиденція українського президента, де проводяться знатні прийоми і урочисті церемонії державного значення. Архітектурний стиль палацу — бароко. Наказ по його будівництву в 1744 році видала сама імператриця Єлизавета.
10. Арт-галерея "Лавра"
Обов'язкова до відвідування також арт-галерея "Лавра" – творчий простір. У галереї часто проходять різні заходи, виставки, прем'єрні покази фільмів і вистав, фестивалі та концерти. Зовні – сцена, ігрові майданчики та точки відпочинку. Цей арт-простір – це можливість для молодих авторів мистецтва показати свої роботи суспільству.
Є бажання поїхати в Київ, відвідати всі ці місця навряд чи вдасться, проте випити "гарячий глінтвейн на "Золотих воротах" і "П'яну Вишню" – цитадель легендарних львівських наливок. " ннуууу просто дуже-дуже хочеться.😁😄